Lüks sitede korkunç cinayet… Yazar Funda Demir eski eşi Mustafa Çapar’ı öldürdü!

İstanbul‘un Beşiktaş ilçesine bağlı Akatlar Mahallesi’nde lüks bir sitede dün saat 00.45 sıralarında meydana gelen olayda bir ihbar üzerine olay yerine giden polis ekipleri Mustafa Çapar (49)’ın boğazı kesilerek öldürülmüş bir halde buldu.

Yapılan çalışmada Mustafa Çapar’ı eski eşi sanat yazarı Funda Demir‘in öldürdüğü belirlenirken, şüpheli olayın hemen ardından gözaltına alındı.

2 YIL ÖNCE BOŞANMIŞLAR!

Yapılan soruşturmada Çapar ve Demir’in 22 yıl evli kaldıktan sonra 2 yıl önce boşandıkları ve 19, 15 ile 7 yaşlarında olmak üzere 3 çocuğu bulunduğu aktarıldı.

Çapar ve Demir’in zaman zaman  boşandıktan sonra bir araya geldikleri ve tartışmalar yaşandığı öğrenildi.

CEZAEVİNE GÖNDERİLDİ

Asayiş Şube Müdürlüğünde işlemleri tamamlandıktan sonra adliyeye sevk edilen Funda Demir’in tutuklanarak cezaevine gönderildiği belirtildi.

FUNDA DEMİR KİMDİR?

Lisans eğitimini İnönü Üniversitesi Kimya Öğretmenliği bölümünde tamamladı. Üniversite yıllarında kitap, tiyatro, satranç ve çevre kulüplerindeydi. 1999-2006 yılları arasında İstanbul’da öğretmen olarak görev yaptı. Ardından on yıl özel bir şirkette proje yönetiminde çalıştı. Bu esnada Beykent Üniversitesi İnsan Kaynakları ve Örgütsel Değişim dalında Yüksek Lisans eğitimini tamamladı, ayrıca ICF onaylı ACTP belgeleri aldı. 2016 yılında profesyonel çalışma hayatını bırakarak edebi anlamda yazın ve okuma çalışmalarına dahil olmaya başladı. Roman, öykü ve tiyatro metinleri üzerine çalışmaktaydı.

GERİLİM VE PSİKOLOJİK ROMAN ANALİZİ YAPIYORDU!

Funda Demir’in daha çok gerilim, korku, psikolojik romanları analiz ettiği öğrenildi. 

Kendisini ‘Sanat Yazarı’ olarak niteleyen Demir’in en son, Oxford Üniversitesi’nden Prof. Kevin Dutton tarafından yazılmış “Olağan Psikopatlar” adındaki kitabı değerlendirdiği aktarıldı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx