İstanbul’da trafik yoğunluğu yaşanıyor

Anadolu Yakası’nda D-100 kara yolunda Kartal ile Kadıköy arasında araç trafiği her iki yönde ağır ilerliyor.

TEM Otoyolu Sancaktepe-Ataşehir ile Şile Otoyolu’nda Altunizade ile Ümraniye arasında çift yönlü trafik yoğunluğu görülüyor.

15 Temmuz Şehitler Köprüsü ile Anadolu Yakası’ndan Avrupa Yakası’na geçişlerde trafik yoğunluğu Ünalan’da başlarken, diğer istikamette ise Okmeydanı’nda yavaşlayan trafik, köprüde hafif akıcı seyretmesinin ardından, Ataşehir ayrımına kadar yoğun akıcı devam ediyor.

Fatih Sultan Mehmet Köprüsü ile Anadolu Yakası’ndan Avrupa Yakası’na geçişlerde trafik Ümraniye ayrımında başlıyor. Trafiğin köprü üzerinde akıcı olduğu, Maslak ile Hasdal arasında ise araçların durma noktasına geldiği gözleniyor.

Öte yandan, bazı ana arterler ve sahil yolları ile TEM bağlantı yollarında da yoğunluk görülüyor.

Avrupa Yakası’nda D-100 kara yolu Çobançeşme mevkisinde araçlar Avcılar yönüne güçlükle ilerlerken, TEM Otoyolu’nda ise İSTOÇ mevkisinden Avcılar istikametine trafik yoğunluğu yaşanıyor.

Ambarlı, Saadetdere ve Haramidere mevkilerinde Edirne istikametinde yoğunluk oluşurken, Bahçeşehir TEM bağlantı yolunda da çift yönlü trafik yoğunluğu görülüyor.

Basın Ekspres Caddesi’nde ise her iki yönde trafik ağır ilerliyor.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Cep Trafik uygulamasına göre, kent genelindeki trafik yoğunluğu yüzde 78, Anadolu Yakası’ndaki yoğunluk ise yüzde 80 ölçüldü. (AA)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx