FIFA Şikayeti Bıktırdı! Galatasaray’dan Tete Kararı

Sezon başında bonervisi elinde olan Tete’yi kadrosuna katan Galatasaray, yıldız oyuncunun transfer sürecinde hiçbir hukuki sorun olmadığı açıklamış ve sözleşme imzalamıştı. Shakhtar Donestsk ise Tete’den bonservis bedeli beklediği için hem oyuncuyu hem Galatasaray’ı FIFA’ya şikayet etti. Cim Bom, devre arasında Tete için karar verdiği iddia edildi.

TETE İÇİN KARAR VERİLDİ

Türkiye Gazetesi’nde yer alan habere göre; Galatasaray, Shakhtar Donetsk’in açtığı tazminat davası sebebiyle devre arasında Tete için gelen teklifleri değerlendirme kararı aldı

DEV TAZMİNAT TALET EDİLDİ

Shakhtar Donetsk, Cimbom’dan yüklü miktarda (150 milyon euro) tazminat talep ediyor. İki kulüp arasındaki anlaşmazlık sürerken konu FIFA tarafından değerlendirilecek. Henüz konu ile alakalı FIFA’dan bir açıklama gelmedi.

TEKLİFLER DEĞERLENDİRİLECEK

Haberin detaylarında yer alan bilgilere göre; Sarı kırmızılı kulübün tazminat olayının daha fazla can sıkmaması adına Tete için gelecek teklifleri değerlendirebileceği yazılıyor.

SUUDİ ARABİSTAN İDDİASI

Ukrayna basınının iddiasına göre Tete’nin yüksek bedellere Suudi Arabistan’a da gidebilir. Galatasaray, yıldız oyuncuyu Arabistan’a satması durumunda kasasına yüklü miktarda bonservis ekleyeceği de iddia edildi.

Brezilyalı isim sarı kırmızılı takımda 16 maçta bir gol, iki asistlik performans sergiledi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx