Dönerciden Hesap Ödemeden Çıkan Kaymakam Hacı Kerim Meral’den ‘İlginç’ Savunma!

Artvin’de restoranda yediği döner ve tatlıyı beğenmeyip hesap ödemeyen Yusufeli Kaymakamı Hacı Kerim Meral, olayın Türkiye çapında gündem olmasının ardından sessizliğini bozdu. Kaymakam Meral’e göre kendisine kumpas kuruldu.

Yusufeli Kaymakamı Hacı Kerim Meral, bu hafta iki yakınıyla bir dönercide yemek yedikten sonra hesabı ödemeden mekandan ayrılmıştı.

O anlara ait güvenlik kamera görüntülerinin sosyal medyaya düşmesi sonrası ise olay bir anda gündem oldu.

Hakkında soruşturma başlatılan Kaymakam Meral ise sessizliğini bugün bozdu. Hesabı ödeyeceğini ve kendisine kumpas kurulduğunu iddia eden Kaymakam Meral şunları söyledi ⬇️

‘Olay tamamen çarpıtma. Kumpas kurmuşlar. Biz o lokantada defalarca yemek yedik. Esnafla hep iç içeyim. 29 Ekim’de bayrak da vermiştik. Benim yanımda cüzdanım yoktu. Beni yemeğe davet etmişti zaten iki arkadaş.

‘Lokanta sahibine ‘etiniz çok lezzetli ancak geçen gün daha güzeldi, bu biraz sert olmuş’ dedim. Arkadaşlar hesabı ödeyeceklerdi. O da ‘Kaymakam Bey canınız sağ olsun’ dedi. ‘Onlardan hesabı alma’ dedim. Benim de aklımda akşam ya da yarın korumaları gönderip hesabı vermek vardı.’

Haberlerden sonra lokanta sahibiyle konuştum. ‘Kaymakam Bey ben sizin samimiyetinize inanıyorum, yanlış anlamışım’ dedi. Hakkımda soruşturma başlatıldı. Müfettişler bugün gelecekler.”

Mekan sahibi Ferhat Kodat ise Kaymakam Meral’in olayın ardından kendisinden özür dilediğini ifade etti. “Eşim ve 35-40 müşterimin yanında bana bağıran kişinin özrünü kabul etmiyorum” diyen işletme sahibi sözlerini şöyle sürdürdü ⬇️

‘Geldiler yemeklerini yediler. Dükkanda 35-40 kişi varken ‘Beğenmedim rezil bir yemek, hesap da ödemiyorum’ dedi. Ben de ‘beğenilmeyen yemeğin parasını almam’ dedim. Yanındakiler hesap ödemeye kalktı. ‘Ödemeyeceksiniz’ dedi. 

Kaymakam Bey haberler medyaya düştükten sonra geldi özrünü diledi. __Ben de ‘Eşim ve 35-40 kişinin yanında bana bağıran kişinin özrünü kabul etmiyorum’ dedim. ‘Hakkını helal et’ dedi. Hakkımı helal ettim. İki gündür yüksek dozlu sakinleştirici alıyorum. Bir insanın onuruyla böyle oynanmaz.

Ben kötü bir esnaf değilim. Ayakkabı boyacılığından buralara geldim. Yusufeli beni bilir. Dava açmadım kendisine, sakinleşip öyle karar vereceğim. Kaymakam Bey için de üzülüyorum. Durum bundan ibarettir.’

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx