Beşiktaş Gol Yemiyor, Borsa’da Da Kazanıyor! Yatırımcılarının Yüzünü Güldürdü

Hisse performansı, futbol kulüplerinin transfer faaliyetleri ve ligdeki başarılarıyla yakından ilişkilendirilen spor endeksi, geçen ay yüzde 9,5 değer kazandı.

BEŞİKTAŞ’IN HİSSELERİ ARTTI

Beşiktaş Futbol Yatırımları AŞ, geçen ay Jonas Svensson, Joe Worrall, Ernest Muçi ve Ali Muhammed Al-Musrati’nin transferleriyle dikkatleri üzerine çekti. Bu transferlerin yanı sıra Beko ile 3 yıllık forma sponsorluğu anlaşması imzalandı ve Arçelik ile de forma sponsorluğu için görüşmelere başlandı. Bu gelişmelerin ardından Beşiktaş’ın hisseleri yüzde 24 değer kazandı.

TRABZONSPOR’DA ARTIŞ DEVAM EDİYOR

Trabzonspor Sportif Yatırım ve Futbol İşletmeciliğinin hisseleri de şubat ayında yüzde 10,9 değer kazandı. Abdullah Avcı’nın teknik direktörlüğünde başarılı bir sezon geçiren Trabzonspor, ligde üst üste 3 galibiyet elde etti.

BÜYÜKLERİN SIKINTILI DÖNEMİ

Galatasaray Sportif Sınai ve Ticari Yatırımlar hisseleri yüzde 2,4, Fenerbahçe Futbol AŞ hisseleri ise yüzde 6 değer kaybetti. Avrupa kupalarında beklenen performansı gösteremeyen Galatasaray, UEFA Avrupa Ligi’nde Sparta Prag’a elenerek hayal kırıklığı yarattı. Fenerbahçe ise Ziraat Türkiye Kupası’nda MKE Ankaragücü’ne yenilerek çeyrek finalde elendi.

HİSSE PERFORMANSLARI

Beşiktaş’ın hisseleri yıl başından bu yana yüzde 57,7, Fenerbahçe’nin yüzde 13,9, Galatasaray’ın yüzde 11,4 ve Trabzonspor’un ise yüzde 7,4 arttı. Piyasa değerine göre Beşiktaş, 16 milyar 233 milyon 999 bin 999 lira ile en yüksek piyasa değerine sahip spor şirketi oldu. Fenerbahçe 10 milyar 313 milyon 716 bin lira, Galatasaray 7 milyar 581 milyon 600 bin lira ve Trabzonspor ise 4 milyar 325 milyon lira piyasa değerine sahip.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx