Yalova’da yaşlı bayanın mirası, mahkemelik etti

Yalova’da oturan Emine ve Hüseyin Çağlayan çiftinin kızları Güner Çağlayan (85), hiç evlenmedi.

Babasından kalan apartman, mesken ile bankada bulunan yüklü ölçüde para ile geçimini sağlayan Güner Çağlayan, 36 yıl evvel şimdi bir aylık iken evlat edindiği kız çocuğuna ‘Dilek’ adını verdi.

Aile Mahkemesi’ne dava açtı

Yaklaşık 5 yıl evvel çalışmak üzere İstanbul’a giden Dilek Çağlayan, annesi tarafından 2019 yılında Aile Mahkemesi’ne açılan ‘Evlatlık ile alakasının kaldırılması’ davası sonucu şoke oldu.

Yaklaşık bir yıl süren yargılama sonunda mahkeme, davanın reddine karar verdi.

Alt komşu kendisini vasi yaptırdı

Dilek Çağlayan, Yalova’da yaşayan ve kendilerini tanıyan arkadaşlarının telefon ile haber vermeleri sonucu, apartmanlarının alt katındaki dükkanlarında bulunan kiracıları Elif B.’nin, annesi tarafından vasi tayin edildiğini, annesinin öldükten sonra tüm servetini kendisine vermesi şartıyla ortalarında, ‘Ölünceye kadar bakma sözleşmesi’

Annesini dövdüklerini tez etti

Yalova’ya gelen Dilek Çağlayan, Bursa Yüksek İhtisas Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde, annesine konulan Alzheimer hastalığı raporlarını alıp, geçen yıl temmuz ayında, Yalova Cumhuriyet Savcılığı’na cürüm duyurusunda bulundu.

Dilek Çağlayan şikayet dilekçesinde, Elif B. ile eşinin, ‘Alzheimer hastalığı’ teşhisi konulan annesinin rahatsızlığından yararlanarak kendisine karşı evlatlıktan ret davası açtırdıklarını, annesini de daima dövdüklerini sav etti.

“Bu işin peşini bırakmayacağım”

Şikayetle ilgili soruşturma devam ederken, Yalova Sulh Hukuk Mahkemesi’ne vasiliğin iptali için dava açan Dilek Çağlayan, Elif B.’nin vasiliğinin kaldırılıp, yerine Avukat Aylin Gülperi Akok’u tayin ettirdi.

Halen üzerinde Yalova Çiftlikköy ilçesinde 2 başka mesken, altında 4 dükkan bulunan 2 katlı bina, bankada yüklü ölçüde para, banka kasasında döviz ve ziynet eşyası bulunan annesinin Elif B.’nin yanında kaldığını belirten Dilek Çağlayan, “Suç duyurusu soruşturması kapsamında annemin bankadaki hesapları ve kira gelirlerini jandarma inceledi. Elif B., bu hesaplardan bu vakte kadar 180 bin TL’ye yakın para çekip kendi iş yerinde, oğlunun eğitiminde ve başka gereksinimlerinde kullandı. Ayrıyeten yanlarında kaldığı için annemi göremiyorum. Bu işin peşini bırakmayacağım.” dedi.

“İnsanlık ismine yardım etmek istiyor”

Elif B.’nin avukatı Kadir Pehlivan ise “Dilek Hanım, gerçekleri konuşmuyor. Annesini sokakta dövdü. Bunu birçok kişi biliyor, ben dahil. Annesi bu yüzden onu evlatlıktan atmak istedi. Müvekkilim Güner Hanım’a, onun isteği üzerine, hiçbir beklenti içinde olmadan insanlık ismine yardım etmek istiyor. Bankadan çekilen paralar, Güner Çağlayan’ın bilgisi doğrultusunda çekilmiştir. O paralar da kuruşuna kadar kendisine teslim edilmiştir.” diye konuştu.

Eğitim

MEB fiyatlı öğretmenlik 2022/23 müracaatları başladı mı? Nasıl yapılır?

İç Haber

Muğla’da muhtar tankerle su dağıttı

CryptoTrader

Bulduğu sıradışı çıkar formülü ile milyoner oldu!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.