Ünlü Balina, Patlayacak Altcoin ve Bitcoin Tahmini Duyurdu!

Üst düzey bir kripto analisti ve kripto para balinası, en son altcoin ve Bitcoin yorumlarını paylaştı.  Analist Ethereum fiyatında düşüş beklediğini belirtti. Öte yandan Bitcoin’de de kısa vadede düşüş hedefliyor. Ancak bu iki kripto parada da uzun vadede yükselişte. İşte detaylar…

Analist, lider altcoin Ethereum ve BTC için tahminlerini duyurdu

Analist ve balina Kaleo, Ethereum’un (ETH) tüm zamanların en yüksek seviyesi (ATH) olan 10.000 dolara yükselmesi için uzun vadeli yol haritasını ortaya koyuyor. Kaleo, 527.600 Twitter takipçisine ETH’nin 2023’te 700 dolar veya 800 dolar aralığına kadar düşebileceğini söylüyor. Ancak, birkaç yıl sonra da patlama yapabileceğini aktarıyor.

Basit tutmak gerekiyor. Bir sonraki BTC halving’i boyunca taban aralığında çok fazla volatilite bekleyebiliriz. Ancak bir yengeç piyasasında olduğumuzu kabul etmenin zamanı geldi. 2024’ün sonlarına / 2025’in başlarına kadar fiyat keşfi yok.

Ethereum, yazı yazılırken 1.045 dolardan işlem görüyor. Piyasa değerine göre ikinci sıradaki kripto varlığı, son 24 saat içinde yüzde 5’ten fazla düştü. Benzer şekilde Kaleo, Bitcoin’in (BTC) 2024 veya 2025’e kadar tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştığını görmüyor. Bitcoin’in yol haritasında “tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştığını” söylüyor.  Trader, 16.500 dolara ulaştığında BTC’de uzun pozisyon açmak istediğini söylüyor. Bitcoin, yazı yazılırken 19.396 dolardan işlem görüyor. Piyasa değerine göre en üst sıradaki kripto varlığı, son 24 saat içinde yüzde 4’ten fazla düştü.

Ünlü isimlerden Ethereum yorumu geliyor

Teknik analizin yanı sıra sektördeki pek çok uzmandan ETH ve BTC’ye yönelik yorumlar geliyor. Bunların arasında en şaşırtıcı olanlardan biri, MicroStrategy CEO’su Michael Saylor’ınki idi. MicroStrategy CEO’su Michael Saylor, Altcoin Daily ile yaptığı röportajda Ethereum’un (ETH) menkul kıymet olduğunu söyledi. Saylor’a göre, Ethereum’un ilk olarak bir ilk coin teklifi yoluyla piyasaya sürülmesi, onun bir emtia olmadığını kanıtlıyor. Ethereum’un yönetim ekibi, ön-mining sürecini ve hard fork’u olmasını sebep olarak gösteriyor.

Ayrıca Ethereum’un zorluk bombasından ve altı ayda bir nasıl ertelendiğinden bahsetti. Saylor’a göre bu da varlığın bir menkul kıymet olduğunu kanıtlamaya hizmet ediyor. Ethereum zorluk bombası “patlarsa”, madencileri caydırır ve ağın bir PoS konsensüs mekanizmasına tam geçişini işaretler. Saylor’a göre, bir kripto para birimi ancak çıkaran kişi/kurum belli değilse ve ağ üzerinde hiç kimse karar vermiyorsa bir emtia olabilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.