Türkiye, voleybolda yaptığı tertiplerde isminden kelam ettiriyor

Türkiye Voleybol Federasyonu Lideri Mehmet Akif Üstündağ, “Ülkemizdeki turnuvalara katılan ülkelerin federasyon liderleri, teknik takımı, atletleri bugüne kadar gördükleri en harika tertibin Türkiye’de yapıldığını itiraf ediyorlar.” dedi.

Üstündağ, Ankara’nın konut sahipliğinde oynanacak Memleketler arası Voleybol Federasyonu (FIVB) Milletler Ligi’nin 1. hafta maçlarıyla ilgili açıklamalarda bulundu.

Voleybolun, sabır ve samimi hislerle başarılı noktalara geldiğini belirten Üstündağ, tüm paydaşların fikirlerine kıymet verdiklerini söyledi.

Gelinen noktada hem ulusal kadrolar hem de kulüpler bazında elde ettikleri başarılarla Türkiye’nin gururu olduklarını vurgulayan Üstündağ, başarılı olmak için çalışmaya devam edeceklerini lisana getirdi.

Üstündağ, A Ulusal Bayan Voleybol Grubu’nun çabada edeceği Milletlerarası Voleybol Federasyonu (FIVB) Milletler Ligi’nin Ankara’da oynanacağını anımsatarak, şunları kaydetti:

“Ankara Spor Salonu’nda yapılacak tertipte Milletler Ligi’nin birinci ayağını oynayacağız. Bugüne kadar ayak maçlarını oynadık lakin finalleri hiç ülkemizde oynamadık. Bir birincisi daha gerçekleştiriyoruz. Milletler Ligi’nin final ayağını da 13-17 Temmuz’da tekrar Ankara Spor Salonu’nda oynayacağız. Biletler çok erken satışa çıktı. Bana birinci gelen raporda 1,5 saatte yani 90 dakikada 27 bin biletin tükendiğini gördük. Voleybol başarılarıyla, voleybol ülkenin gururu olmasıyla, sevgisiyle, gönüllerde taht kurmasıyla kabul gördü. Şu gerçek kabul edildi. Biz voleybol ülkesiyiz, bu gurur verici.”

“BUGÜNE KADAR DA LAF OLSUN DİYE HİÇBİR İŞ YAPMADIK”

Daha evvel Türkiye’de birçok ulusal ve milletlerarası tertiplerin yapıldığını vurgulayan Üstündağ, şöyle devam etti:

“Yaptığımız tertipler sayesinde Avrupa’da ve dünyada vazgeçilmez oluyoruz. Ülkemizdeki turnuvalara katılan ülkelerin federasyon liderleri, teknik grubu, atletleri bugüne kadar gördükleri en kusursuz tertibin Türkiye’de yapıldığını itiraf ediyorlar. Bunu da evraklarıyla bize, tarafımıza bildiriyorlar. Bundan daha gurur verici bir şey olabilir mi? Ülkemiz için yapıyoruz, bu ülkenin gururu. Biz hangi kapıyı çalarsak, kabul gören projelerle kapı çalıyoruz. Bugüne kadar da laf olsun diye hiçbir iş yapmadık.”

Voleybolun yanı sıra sporun artık Anadolu’ya yayıldığına işaret eden Üstündağ, “Fabrika Voleybol projesiyle Doğu ve Güneydoğu’da gençleri voleybolla buluşturuyoruz. Yüzlerce çocuk voleybolla yatıp voleybolla kalkıyor.” diye konuştu.

“İNANIYORUM, ERKEKLERDE OLİMPİYAT ELEMESİ OYNAYACAĞIZ”

A Ulusal Erkek Voleybol Ekibi ile ilgili gelecekte yeterli şeylerin olacağına inandığına dikkati çeken Üstündağ, “A Ulusal Erkek Voleybol Kadromuz, yaş ortalamasıyla dünyada birinci üç içinde. Dünyanın en genç yaş ortalamasına sahip kadrolardan birine sahibiz.” değerlendirmesinde bulundu.

Vazifeye geldikleri periyotta sabırla, radikal kararlarla çok hoş işler yapacaklarını açıkladıklarını hatırlatan Üstündağ, “Oturduk aylarca buna baş yorduk. Bugün bir okul projemiz varsa yüzde 50’si erkek, yüzde 50’si bayan var. Erkeklerde 24 yıl ortadan sonra bu sene dünya şampiyonasına katılıyoruz. Tarihimizde erkeklerde hiç olimpiyata gidemedik, eleme dahi oynayamadık. Lakin ben inanıyorum, erkeklerde biz olimpiyat elemesi oynayacağız. Bu da tarihimizde bir birinci olacak.” diye konuştu.

Bayan voleybolunda da başarılı olduklarını vurgulayan Üstündağ, “Avrupa’da ikinciyiz. Milletler Ligi’nde ikinciliğimiz, üçüncülüğümüz ve dördüncülüğümüz var. Olimpiyat beşinciliğimiz var. Ekip sporlarında son olimpiyata giden tek kadroyuz. Artık sokaklarda, bahçelerde, sokaklarda, iş yerlerinde yani her yerde bu ülke voleybolla yattı, voleybolla kalktı. Biz bunu tüm voleybol topluluğunun emeğiyle kazandık.” diyerek kelamlarını tamamladı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.