Selçuk Doruklu kimdir? Selçuk Zirveli canlı yayını neden terk etti?

FOX TV Ana Haber sunucusu Selçuk Doruklu haberi sunduğu anda sonlanarak masadaki kağıtları ve su dolu bardağı fırlattı. Tepeli’nin bu hareketi toplumsal medyada gündem oldu. Selçuk Zirveli kimdir? Selçuk Zirveli neden yayını terk etti?

SELÇUK DORUKLU KİMDİR?

Selçuk Zirveli 1974 yılında İstanbul’un Silivri ilçesinde doğdu. Zirveli, Marmara Üniversitesi Fransızca Kamu İdaresi Kısmı okudu. Selçuk Doruklu, IEP Rennes’de Avrupa Birliği Avrupa’da Sonlar ve Kamu Hareketleri üzerine yüksek lisans yaptı. Aktüel ve Newsweek Türkiye mecmualarının yayın direktörlüğünü yapan Doruklu, Habertürk TV’de genel yayın direktörlüğü yaptı başka. Ceyda Karan’la Eksen isimli programı ve Gün Başlıyor isimli programı sundu. Selçuk Zirveli, 2020 yılında ise Fatih Portakal’ın misyonundan ayrılması üzerine FOX Ana Haber sunuculuğuna getirildi.

Selçuk Doruklu evli ve 2 çocuk babasıdır.

SELÇUK DORUKLU NEDEN CANLI YAYINI TERK ETİ?

FOX TV Ana Haber sunucusu Selçuk Doruklu, İktidarın çökerttiği tarım siyasetine kızıp haberin sonunda sonlanarak stüdyoyu terk etti.

Doruklu Silivri’de köylülerin tarlalarına el koyulmasıyla ilgili haberin sonunda “Efendim bu ülkenin çiftçilik yapan insanlarının yarısı işi bıraktı” yorumunda bulundu.

Gözleri dolan Doruklu rejiye “öbür haber geç” diyerek duruma reaksiyon gösterirken bir anda sonlandı. Elindeki kalemi, masadaki kağıtları ve bardağı fırlattı. Bardağın içindeki su kameraya gelirken Doruklu stüdyoyu terk etti.

SELÇUK ZİRVELİ, ÖMER ÇELİK TARTIŞMASI

AKP Sözcüsü Ömer Çelik, partisinin MYK toplantısının akabinde düzenlediği basın toplantısında FOX muhabiri Barış Kaya’nın bir evvelki toplantıya alınmamasıyla ilgili “Muhabirin şahsi davranışlarıyla ilgili bir problemdir” açıklamasını yapmıştı.

SELÇUK TEPELİ’DEN KARŞILIK

Selçuk Zirveli, dün akşam sunduğu ana haber bülteninde Ömer Çelik’e karşılık verdi.

Ömer Çelik’in “Selçuk Zirveli isimli şahıs” tabirine göndermede bulunan Zirveli, “Selçuk Zirveli denen şahıs, rastgele bir imtiyazdan faydalanmamıştır. Ne siyasi nüfuzlu rastgele bir tanıdığı vardır ne de iktidara yahut muhalefete sırtını dayayıp bir iş, gelir yahut zenginlik sahibi olmuştur. AK Parti’nin siyasetine karşı övgüler diziyordu” kelamlarına ait de “Övdüysem, övdüğümün gerisindeyim. Keşke hala övebileceğim şeyler olsa” dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.