‘Saman tozu’ yüzünden 2 komşusunu öldürüp 3 kişiyi yaraladı!

Altunkaya, polisteki tabirinde, “3-4 yıldır saman nedeniyle kavgalıyız. Daha evvel belediye takımları geldi samanı kaldırdı ama tekrar devam ettiler. Geçen yıl darbedildim. ‘Olay günü de saman koymayın’ dememe karşın hengame ettik” dedi.

Olay, 31 Ağustos’ta saat 09.30 sıralarında Erler Mahallesi Vahit Sokak’ta meydana geldi. Büyükbaş hayvancılıkla uğraşan Ayhan Erdemir (46), TIR’dan konutunun önündeki boş alana saman balyası indirmeye başladı. Bu sırada kendisi üzere hayvancılıkla uğraşan komşusu Nurettin Altunkaya, Erdemir’e saman tozunun konutuna geldiğini söyleyince tartışma çıktı.

Tartışma, kısa müddette hengameye dönüştü. Altunkaya, konutundan aldığı pompalı tüfek ile Ayhan Erdemir ile eşi Mahizer Erdemir (47) ve kardeşi Naif Erdemir’e ve TIR şoförü Mahmut Bağış’a ateş açtı. Daha sonra Altunkaya, sesleri duyup dışarı çıkan Naif Erdemir’in eşi Firdevs Erdemir’i de vurdu.

DAHA EVVEL DE CİNAYET İŞLEMİŞ 

İhbarla olay yerine polis ve sıhhat takımları sevk edildi. Polisin ‘Teslim ol’ davetine uymayan kuşkulu, ekiplere 40 el ateş etti. Karşılık veren polis, şüpheliyi bacaklarından vurarak yakaladı. Ayhan Erdemir ile eşi olay yerinde hayatını kaybetti. Naif Erdemir, Firdevs Erdemir, Mahmut Bağış ve Nurettin Altunkaya, sıhhat takımlarınca kentteki hastanelere kaldırıldı.

Firdevs Erdemir’in tedavisinin sürdüğü, öbür yaralıların ise taburcu edildiği bildirildi. Ayhan Erdemir ile eşi Mahizer Erdemir’in cenazeleri, olayın sonraki günü Saraçoğlu Mezarlığı’na kılınan namazın akabinde toprağa verildi. Bu ortada Nurettin Altunkaya’nın 2004’te memleketi Elazığ’da bir akrabasını öldürdüğü ortaya çıktı. ‘Kasten öldürme’ hatasından 26 yıl mahpus cezası alan Altunkaya’nın 2014’te koşullu tahliye olduğu, 2017’de ise Elazığ’dan Konya’ya gelip, yerleştiği belirtildi.

‘POLİS TEŞKİLATINDAN ÖZÜR DİLİYORUM’

Yaralı olarak gözaltına alınıp, Necmettin Erbakan Üniversitesi Meram Tıp Fakültesi Hastanesi’nde tedavisi tamamlanan Nurettin Altunkaya’nın tabiri alındı. Altunkaya, polisteki tabirinde, “Olay nedeniyle pişmanım. Tüm polis teşkilatından da özür dilerim. Polis olduklarını bilsem; ateş etmezdim. 3-4 yıldır saman nedeniyle kavgalıyız. Daha evvel belediye grupları geldi samanı kaldırdı, ancak tekrar devam ettiler. Geçen yıl darbedildim. ‘Olay günü de saman koymayın’ dememe karşın arbede ettik” dedi. Altunkaya’nın süreçlerinin sürdüğü bildirildi.

KAYNAK: DHA

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.