Özel okul kaydının iptal bedelini ödemek istemeyen veli, kayıt evrakını alıp kaçtı

Kadıköy’de özel bir okuldaçocuğunun okulda bulunan kaydını sildirmek isteyen veli, yıllık eğitim tahsil fiyatının yüzde 10’una denk gelen kayıt silme fiyatıyla karşılaştı. Teze nazaran, kayıt sildirme parasını ödemek istemeyen veli, özel okulun muhasebesine uğrayarak mevzuyu görüştü. Burada fiyatı ödemeyeceğini belirten veli, çocuğunun kaydının bulunduğu evrak evrakını, muhasebe çalışanının elinden alarak kaçtı. Okul idaresi ise belgeyi alıp kaçan veliden şikayetçi oldu.

‘AVUKATI MUKAVELEYİ ALIRSAN YÜZDE 10 İPTAL PARASI ÖDEMEZSİN DEMİŞ’

Okulun kurucusu Faik Birgül, “Velimiz, çocuğunun okulunu değiştirmek istedi. Telefonda beni aradı ve ben de uygun gördüm, rastgele bir sorun yaşatmayacağımızı söyledik. Kendisi avukatıyla görüşmüş ve avukatı da ona, ‘sözleşmeyi şayet onlardan alırsanız yüzde 10 iptal parası ödemeyeceksiniz’ demiş. Kendisi de, muhasebeci kızımızdan mukaveleyi müsaadesiz aldı. Muhasebeci kızımız peşinden gitmiş lakin yakalayamadı. Biz de mana veremedik” dedi.

Velinin, kayıt dokümanını alıp kaçtığı anlar güvenlik kamerasına yansıdı. Güvenlik kamerasına yansıyan imajlarda, evrak dokümanını alıp kaçan velinin akabinde muhasebe işçisi koşarak takip ediyor. Evrakı alan veli kayıplara karışıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.