Nureddin Nebati, Dünya Bankası’nın Türkiye Yöneticisi ile bir ortaya geldi

Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati, milletlerarası iktisat dünyasının Türkiye’de bulunan temsilcileriyle bir ortaya gelerek, yürütülen çalışmalar hakkında bilgi alışverişinde bulunuyor.

Dünya Bankası’nın Türkiye Yöneticisi olarak görevlendirilen Humberto Lopez ve bir evvelki periyot bu vazifesi sürdüren Auguste Tano Kouame ile bir görüşme gerçekleştirdi.

DÜNYA BANKASI’NIN ESKİ VE YENİ TÜRKİYE SORUMLUSU İLE BİR ARADA

Bakan Nebati, Twitter hesabından, Lopez ve Kouame ile yaptığı görüşmeye ait bilgi vererek, şunları kaydetti:

“Sayın Lopez’i Türkiye Ülke Yöneticisi olarak atanmasından ötürü tebrik eder ve başarılı bir periyot geçirmesini temenni ederim. Ayrıyeten Türkiye’nin kalkınma gündemine yaptığı değerli katkılardan ötürü Sayın Kouame’ye teşekkür ederim.”

Bakan Nebati, Birleşik Krallık’ın Türkiye Ticaret Temsilcisi Hutton ile görüştü

Nebati, Birleşik Krallık’ın Türkiye Ticaret Temsilcisi Lord John Hutton ile de görüştüğünü Twitter hesabından bildirdi.

TİCARİ ALAKALAR DAHA İLERİ DÜZEYE TAŞINACAK

Görüşmede, ticari münasebetleri daha ileri düzeylere taşımak için atılabilecek adımları ele aldıklarını aktaran Nebati, şunları kaydetti:

“İki müttefik, dost ve stratejik ortak olarak Türkiye ve Birleşik Krallık’ın çeşitli bölgesel ve milletlerarası mevzularda ortak bakış açısına sahip olduğunu bir defa daha vurguladık. Ekonomik ve ticari bağlantılarımız koronavirüs salgınına karşın ivmesini sürdürmüştür. Mevcut ticaret hacmimizi ve ikili ilgilerimizi çok taraflı biçimde geliştirmek konusunda mutabık kaldık.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.