Müzisyenler katledilen Zehra Bayır için birlikte: Ne susacağız, ne biat edeceğiz

İzmir Müzisyenler Derneği (İMD), Turizm Cümbüş Hizmet Personelleri Sendikası (TEHİS) ve Sokak Sanatkarları Derneği, 24 Temmuz’da Muğla’nın Milas ilçesinde katledilen müzisyen Zehra Bayır için adalet talebiyle Türkan Saylan Kültür Merkezi önünde bir ortaya geldi.

‘ZEHRA’YI KATLEDEN MAFYATİK DÜZENDİR’

Mezopotamya Haber Ajansı’nın haberine göre, basın açıklamasını müzisyenler ismine Melodi Varlıklı okudu. Güçlü, “İstanbul Mukavelesi’nin fesih kararıyla birlikte bayanların hayat teminatının büsbütün ortadan kaldırıldığı bir süreçte 18 yaşında genç bayan bir müzisyen, Zehra Bayır katledildi. Tıpkı vakitte ülke genelinde konutta sokakta ve nefes almaya çalıştığı her yerde hayatı zindan edilen bayanlar, çalıştıkları yerlerde de türlü mobbing ve ayrımcılığa maruz bırakılıyor. İstisnasız her gün bir bayan cinayeti haberiyle karşılaşıyoruz. Zehra Bayır arkadaşımızı katleden tam da bu mafyatik sistemin kendisidir. İktidarından, muhalefetine herkesin bu mafya nizamına bel bağladığı bu kaidelerde kurtuluşumuz kendi ellerimizdedir” dedi.

‘KATLEDİLİRSENİZ SUSACAKSINIZ DİYORLAR’

Zengin kelamlarını şöyle sürdürdü: “Gece yasaklarıyla ekmeğimize taş koyan, ömrümüzü ve geleceğimizi hiçbir halde teminata almayan bu sistem artık de bize ‘hakkınızı isterseniz ve katledilirseniz susacaksınız’ diyor. Ne susacağız, ne biat edeceğiz. Başta bayan müzisyenler olarak, tüm müzisyenlerin nazarında garantili, eşit çalışma şartları istiyoruz. Bu mafyaların bu cüreti müzisyenlerin emeğini hiçe sayan ve İstanbul Kontratını bir gecede fesheden iktidardan aldığını biliyoruz.” (HABER MERKEZİ)

HABERİN TAMAMI

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.