Meral Akşener, Erdoğan’ı ‘Tazmanya canavarı’na benzetti

Partisinin küme toplantısında konuşan UYGUN Parti önderi Akşener, Cumhurbaşkanı Erdoğan’a sert sözlerle yüklendi. Akşener,  “Tazmanya canavarı edasıyla attığı adımları gülerek izliyoruz. Zira biz biliyoruz ki çok az kaldı” dedi.

DÜZGÜN Parti Genel Lideri Meral Akşener, partisinin TBMM’deki küme toplantısında konuştu.

Akşener’in konuşmasından satır başları:

ERDOĞAN’A ABDULHAMİT HAN CEVABI

*Geçtiğimiz hafta sonundan beri Sayın Erdoğan ve arkadaşlarını Sultan Abdulhamid Han üzerinden bir tartışma almış başını gidiyor.

*Tarihimizden ilham almak da, tarihe atıf yaparak siyaset dersi vermenin yolu tarihi bilmekten geçer.

*Yalan, yanlış, danışman notlarından öğrenilmez, dizilerden, çizgi romanlardan öğrenilmez. Sayın Erdoğan bu yüzden tarihi öğrenemiyor, zira kendisi okumayı hiç sevmiyor.

*Dört bir yanını saran cehalet duvarından attığı hamasi nutuklarla günü kurtarmaya çalışıyor.

Biz tarihe şahıslar, hengameler üzerinden bakmıyoruz. Kıymetler, sistemler, sonuçlar üzerinden bakıyoruz.

*Biz o günün demokrasi rüzgarıyla ilgileniyoruz. Tekleşmeye, tek adamlığa giden her yolu azimle kesmiş olan ulusal iradeyle ilgileniyoruz.

*Sayın Erdoğan istibdat periyoduyla günümüzü benzetmemden çok alındı. Sayın Erdoğan’ı Abdulhamid Han’a benzetmek rahmetliye hakaretmiş.

*Sayın Erdoğan için rehber kabul ettiği, rol model aldığı Abdulhamid Han’ı kendisine benzetmek büyük bir hakaretmiş. Arkadaş en azından kendisinin farkında.

*İstibdat bir olgudur. Tarihi bir hakikattir. Sayın Erdoğan için istibdadın kendisi değil, kimin maruz kaldığı ve kimin uyguladığı daha kıymetli. İstibdat ya vardır, ya yoktur. İstibdada karşıysan kelam Abdulhamid Han’a gelir.

*Siyaset tutarlılık ister lakin sen ve ortakların bilmezseniz, hatırlamazsanız, unutursanız hem de üstüne çıkıp onlara ‘kanı bozuklar’ derseniz bu yalnızca tutarsızlık olmaz en hafif tabiriyle vefasızlık, vicdansızlık, terbiyesizlik olur.

*Sayın Erdoğan için bunların hiçbir değeri olmadığını esasen biliyoruz. Sayın Erdoğan için tarihimizin, ecdadımızın yalnızca kendi iktidarını müdafaaya hizmet ettiği sürece pahalı olduğunu da biliyoruz.

*Artık apaçık ortada olan beceriksizliğini, işbilmezliğini, manevi kıymetlerimizin gerisine sığınarak saklamaya çalıştığını da görüyoruz.

*Çünkü bu bir zihniyet sıkıntısı. Gün gelir o tarih döner dolaşır yakana yapışır ve bütün cahilliğin ortaya saçılır.

*Tazmanya canavarı edasıyla attığı hamasi tratlarını gülerek izliyoruz zira biz biliyoruz ki çok az kaldı. Haddi kim bilecekmiş, milletimizin tokadını kim yiyecekmiş çok az kaldı.

*Milletin adamı diye milletin omuzlarında geldin istibdatın adamı olarak milletin iradesi ile gidiyorsun.

*O nedenle kendini parçalasan da bizler, tıpkı bizler evvelkiler üzere istibdata dur demeye devam edeceğiz. Kahrolsun İstibdat Yaşasın Hürriyet diyeceğiz. Adalet diyeceğiz. Berbatlar gidecek, uygunlar kazanacak.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.