Melih Saatçı yazdı: ‘Şampiyonlar Ligi düşü bitti’

Trabzonspor’un Şampiyonlar Ligi mecarası sona erdi. Melih Saatçı, müsabakayı Cumhuriyet.com.tr için kıymetlendirdi.

Melih Saatçı’nın yazısı şu halde:

“Bu müsabaka Abdullah Avcı ideolojisinin çöktüğünün resmidir. Bilhassa müsabakanın bitmesine son 5-6 dakika kala Trabzon kadrosu oyuncuları yan top ve geri top oynayarak güya beraberlik Şampiyonlar Ligi için yetiyormuş üzere bir hava içerisinde oldular.

Uğurcan’a atılan geri pasta Trabzonspor’u adeta maçta nakavt etti. Bu müsabaka gösterdi ki hiçbir ekibi küçümsemeyeceksin, ne olursa olsun, hangi grup olursa olsun alanda çaba etmezsen sonuç alamazsın. Avcı ne demişti birinci maçtan sonra kendi alanımızda çeşidi geçeceğiz elbette bunu demesi kadar doğal bir durum yok lakin Koususi’yi kurtarıcı olarak maça almak günümüz futbol anlayışında artık çok demode oldu.

Trabzonspor çeşidi birinci maçta kaybetmişti ikinci maç yalnızca tescillendirmiş oldu. Meğer ki dönem başından bu yana yazılarımda belirttiğim üzere Trabzonspor saha içi yapılanmasını organize olarak yapabilseydi bu tipi geçerdi. Stoper arayışları ile koskoca bir hazırlık kampı geçirildiği üzere elindeki alternatiflerden Ahmet Can’ı da Ajax’a yolladı.Şampiyonlar Ligi düşü bitti bitmesine de işin berbatı Antalyaspor ve Kopenhag maçlarından sonra Galatasaray maçında da alınabilecek makûs bir sonuç Trabzonspor da kırılma yaratabilir. Benden uyarması.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.