Melih Gökçek, ironili ‘jelibon rezervi’ paylaşımını gerçek sandı

Sözcü gazetesi müellifi Murat Muratoğlu’nun “Adıyaman’da arama çalışması yapılan iki kuyuda 6 milyar dolarlık Jelibon rezervlerine rastlandı” paylaşımı, eski Ankara Büyükşehir Belediye Lideri Melih Gökçek tarafından gerçek sanıldı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Adana’da petrol bulunduğunu açıkladı. Evvelki gün gerçekleşen kabine toplantısı sonrasında Erdoğan “Adana’da 2 yüksek kaliteli Petrol bulduk. Rezerv kıymeti yaklaşık 1 milyar Dolar olarak hesaplanmıştır. Birebir alanda 8 tane daha sondaj kuyusu açarak 10 kuyuda çalışmalarımızı sürdürmek istiyoruz” dedi.

Erdoğan’ın bu açıklamasından sonra Sözcü gazetesi muharriri Murat Muratoğlu, bugün toplumsal medya hesabından “Adana’da bulunan petrolden sonra, Adıyaman’da arama çalışması yapılan iki kuyuda 6 milyar dolarlık Jelibon rezervlerine rastlandı…” yazdı.

“HAYIR FAKE DEĞİL, RESMİ ŞEY”

Muratoğlu’nun bu ironisi, eski Ankara Büyükşehir Belediye Lideri Melih Gökçek tarafından gerçek sanıldı. Gökçek katıldığı televizyon programında şunları söyledi:

* “Bugün gazetede okudum. Ne manaya geldiğini de bilmiyorum. İtiraf edeyim. Araştıracağım ki bileyim. Onun ismi var. Çocuklar yer ya. Jelibon.

* Jelibon bulunmuş. Ne demek jelibon, bilmiyorum. Yer altında 6 milyar dolarlık jelibon bulunmuş. Bu ne manaya gelmiyor bilmiyorum. Bugünkü medyaya bakın.

* (Fake falan olmasın liderim?) Hayır fake değil. Resmi şey. Art geriye bulunuyor.

* Sayın Cumhurbaşkanı, yeni açıkladı dikkat ediyorsanız. Adana’dan sonra yeni bir şey daha açıkladı. Çabucak Polatlı’nın art tarafında.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.