Lokman Çağırıcı yerine Abdullah Özdemir, Bağcılar Belediye Başkanı oldu

Bağcılar Belediye Meclisi AK Parti grup toplantısının ardından AK Parti İstanbul İl Başkanı Osman Nuri Kabaktepe, Bağcılar Belediye Başkan adaylarının 39 yaşındaki Abdullah Özdemir olduğunu duyurdu. AK Parti Grubu’nun adayı olarak gösterilen Abdullah Özdemir, belediye başkanlığı görevinden istifa eden Lokman Çağırıcı’nın yerine seçildi.

ABDULLAH ÖZDEMİR KİMDİR?

Özdemir’in siyasete 2006 yılında Bağcılar İlçe Gençlik Kolları’nda başladığı belirtildi. Abdullah Özdemir, 11 Kasım 2007 tarihinde II.Olağan ve 14 Ağustos 2011 tarihinde III. Olağan İlçe Gençlik Kolları Kongrelerinde Gençlik Kolları İlçe Başkanlığı görevlerine seçildi.

Özdemir, bu süre içerisinde Amerika / Washington’da bir düşünce kuruluşunda Ortadoğu, Amerika ve Dünya Siyaseti üzerine eğitim aldı ve halen AK Parti Gençlik İstanbul İl Başkanlığı Uluslararası İlişkiler Çalışma Grubu’nda görev alıyor. Özdemir Belediye Meclis Üyeliği Aday Adaylığı müracaatından dolayı Kasım 2013’te Gençlik Kolları İlçe Başkanlığı görevinden ayrıldı. 2019 yerel seçimlerinde AK Parti Bağcılar Belediye Meclis Üyesi seçilen Özdemir, aynı zamanda İBB Meclisi Üyesi ve Ulaşım ve Trafik Komisyonu Başkanı görevini üstleniyor. İngilizce bilen Özdemir, evli ve 1 çocuk babası. (HABER MERKEZİ)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.