Kuşkulu biçimde ölen Sinem’in cep telefonu üzerinden çıkmıştı sözü ortaya çıktı

İzmir’de, iş görüşmesine gittikten sonra konuta geri dönmeyen, kayıp başvurusu üzerine de hastaneye kaldırıldığı anlaşılan Aslıhan Sinem Çiçek’in (18) vefatının akabinde cep telefonu üzerinden çıkan Burak Kaya’nın tabiri ortaya çıktı.

Bayraklı ilçesinde oturan Aslıhan Sinem Çiçek, 26 Temmuz günü saat 14.00 sıralarında, Bornova’daki bir restoranla garsonluk işi ile ilgili görüşmek için meskenden çıktı.

Sinem akşam konuta dönmeyip, telefonuna da ulaşılamayınca babası Serdar Çiçek, polise giderek kayıp müracaatında bulundu.

Ekipler, Çiçek’in Ege Üniversitesi Hastanesi’nde olduğunu tespit etti. Böbrekleri iflas ettiği belirtilen Aslıhan Sinem Çiçek, 27 Temmuz’da hastanede hayatını yitirdi.

Aslıhan Sinem Çiçek’in mevti ile ilgili soruşturma başlatan takımlar, kuşkulu olarak Burak Kaya’yı gözaltına aldı. Çiçek’in cep telefonu üzerinden çıkan Kaya, sevk edildiği adliyede ‘gasp’ kabahatinden tutuklandı.

İŞ GÖRÜŞMESİ SONRASI ARACA BİNİP AYRILMIŞ

Bu ortada, Sinem’in Bornova’da iş görüşmesinden çıktıktan sonraki anları, güvenlik kamerasına yansıdı. İmajlarda Aslıhan Sinem Çiçek’in bir hafif ticari araca bindiği görüldü.

BABASI: KANINDA YÜKSEK ÖLÇÜDE UYUŞTURU TESPİT EDİLDİ

Aslıhan Sinem Çiçek’in babası Serdar Çiçek (41), kızının kanında yüksek ölçüde uyuşturucu tespit edildiğini belirterek, “Kızımın olay yerinde bahsettiği öbür isimler kimler? Bunların araştırılmasını istiyoruz. Hatalıların bulunması için devletimizden takviye istiyoruz. Adalet istiyoruz. Bayan cinayetlerin durdurulmasını istiyoruz. Canımız yandı, evladımız gitti. Başka genç kızlarımızın başına bir şey gelmesin” dedi.

TELEFON SORUSUNA KARŞILIK VERMEMİŞ

Aslıhan Sinem Çiçek’in cep telefonunun üzerinden çıktığı Burak Kaya’nın sözü ortaya çıktı. Çiçek’i tanımadığını ve yolda tesadüfen görüp yanına gittiğini öne süren Kaya polisteki tabirinde, “Yoldan geçerken gördüm. Yol ortasında oynuyordu. Başına bir şey gelmesin diye alıp yol kenarına götürdüm. Beni tokatladı. Bunun üzerine bıraktım” dediği belirtildi.

Buna rağmen Kaya’nın, genç kızın cep telefonunun üzerinden çıktığının hatırlatılması üzerine sorulan sorulara karşılık vermediği öğrenildi. (DHA)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.