KPSS imtihan yerleri açıklandı mı? 2022 KPSS imtihan giriş dokümanı nereden, nasıl sorgulanır?

Kamu kurumlarında çalışmak isteyen adaylar KPSS oturumlarına katılmak için gün saymaya başladı. Bu ayın sonunda yapılacak imtihanlar iki farklı oturumda düzenlenecek. İmtihan binasına girişlerde öğrencilerden kimlik ve fotoğraflı imtihan giriş evrakı talep ediliyor. Adayların imtihan mühletince evrakta bulunan kurallara uyma zaruriliği bulunuyor. Yanında KPSS imtihan giriş dokümanı olmayan adaylar imtihan salonlarına kabul edilmeyecek. İmtihanın düzenlenmesine kısa bir vakit kala öğrenciler ise KPSS imtihan giriş evrakları açıklandı mı, ne vakit açıklanacak? sorusuna karşılık arıyor. ÖSYM ekseriyetle imtihandan 10 gün evvel giriş evraklarını erişime açıyor…

2022 KPSS İmtihan Yerleri Açıklandı Mı?

Memur olma hayali olan 4 yıllık fakülte mezunlarının katılacağı KPSS Genel Kültür ve Genel Yetenek oturumları 31 Temmuz Pazar günü yapılacak. KPSS imtihan giriş dokümanları şimdi ÖSYM tarafından ilan edilmedi. Lakin ekseriyetle merkezi imtihanlarda Ölçme ve Seçme Yerleştirme Merkezi imtihan giriş dokümanlarını imtihandan 10 gün evvel erişime açıyor. Bu durum dikkate alındığında evrakların 22 Temmuz Cuma gününden evvel açıklanması bekleniyor.

KPSS İmtihan Giriş Evrakı Nereden Sorgulanır?

Sınav giriş dokümanını görüntüleyebilmek için adayların T.C. kimlik numarası ve aday şifrelerine gereksinimleri vardır. Resmi site üzerinden yahut toplumsal medya hesabından imtihan yerlerinin açıklandığı bilgisi paylaşılır. Bu bilginin duyurulması ile birlikte adaylar imtihan giriş evraklarını ösym.gov.tr adresi üzerinden sorgulayabilirler. Adayların 31 Temmuz sabahı kesinlikle dokümanlarını yanında bulundurmaları zaruridir.

KPSS imtihan giriş evrakında imtihana girecek adayın fotoğrafının aktüel (6 ay) ve görünür olması gerekmektedir. İmtihan giriş dokümanında adayların imtihana katılacağı okulun açık adresi, salon ve sıra numarası yer alır. Ayrıyeten adayın uyması gereken imtihan kuralları imtihan giriş evrakının ön ve art yüzünde net bir halde yer alıyor.

2022 KPSS İmtihan ve Müracaat Takvimi

Bu yıl memurluk imtihanı olarak da bilinen tüm ön lisans, lisans ve ortaöğretim KPSS oturumları gerçekleştirilecek. Olağan kurallarda lise ve 2 yıllık kısım mezunlarının katılacağı KPSS imtihanları 2 yılda bir gerçekleştirilmektedir. Lisans imtihanı müracaatları 6 Haziran’da sona erdi. Ama KPSS lise ve ön lisans imtihanı müracaatları şimdi başlamadı. 

KPSS ön lisans imtihanı müracaatları 3-15 Ağustos tarihleri ortasında Ortaöğretim (lise) mezunlarının gireceği imtihanın müracaatları ise 1-13 Eylül tarihleri ortasında ÖSYM AİS üzerinden alınacak. İşte 2022 KPSS imtihan takvimi;

  • KPSS Genel Kültür ve Genel Yetenek (lisans) 31 Temmuz 2022

  • KPSS Ön lisans 2 Ekim 2022

  • KPSS Lise (ortaöğretim) 6 Kasım 2022

  • KPSS Alan Bilgisi İmtihanları 6-7 Ağustos 2022 ( iki oturum şeklinde)

  • KPSS ÖABT 14 Ağustos 2022

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.