Kılıçdaroğlu’ndan 6’lı masa iletisi

İzmir’de sanayi esnafına seslenen CHP başkanı Kılıçdaroğlu, “Bir ortaya geldik. 6 başkan bir ortadayız. Her birimiz farklı partiyiz lakin hepimiz demokrasiyi savunuyoruz. Birlikte çalışmayı savunuyoruz. Hiç kimsenin tasası olmasın. Tazminat davaları açıyorlar. Linç teşebbüsünde bulunuyorlar. Ne yaparsanız yapın, inandığım yoldan, halkın yolundan asla ve asla dönmeyeceğim” tabirlerini kullandı.

CHP Genel Lideri Kemal Kılıçdaroğlu, İzmir Büyükşehir Belediye Lideri Tunç Soyer ile birlikte İzmir Buca’da 6. Sanayi Sitesi’ne giderek sanayi esnafı ile bir ortaya geldi. Esnafın sıkıntılarını ve taleplerini dinleyen CHP başkanı Kılıçdaroğlu, tahlil tekliflerini anlattı.

“YAĞMUR ÜZERE ARTIRIM YAĞIYOR”

Kılıçdaroğlu, konuşmasında şunları söyledi:

* “Çok meselemiz var. Dünya kadar sıkıntımız var. Bu kederi en fazla çekenler, bu ülkede alın teri döküp karşılığını alamayanlar. Yani sizlersiniz. Sattığınız eserlere artırım geliyor. Artırımı yapmaktan siz sorumlu değilsiniz. Doğal gazdan tutun akaryakıta kadar hayatın her tarafında yağmur üzere artırımlar yağıyor. Yeniden burada sizin hiçbir kabahatiniz yok. Yönetenlerin kabahati var.

“SANDIĞA GİDERKEN ELİNİZİ VİCDANINIZA KOYUN”

* Bir tek kusurumuz var. Sandığa giderken vicdanımızın sesini yeteri kadar dinlemiyoruz. Önümüzde bir seçim gelecek. Bugün olmasa yarın, yarın olmasa öbür gün. Benim sizden yalnızca bir tek isteğim var. Bütün kusurların çözülmesini istiyorsanız, sandığa giderken elinizi vicdanınıza koyun ve vicdanınızın sesini dinleyip oyu o denli kullanın. Ben sizden yalnızca bunu istiyorum.

6’LI MASA AÇIKLAMASI

* Bir ortaya geldik. 6 başkan bir ortadayız. Her birimiz farklı partiyiz lakin hepimiz demokrasiyi savunuyoruz. Birlikte çalışmayı savunuyoruz. Bu ülkede ayrışma oldu. Komşumuzun kimliğini, inancını, hayat biçimini sorgular hale geldik. Bunu yapanlar politiklerdir. Ben o siyasilerden birisi değilim. Şayet beni tanımlamak gerekirse, ben halkın politikacısıym. Sizin sesinizim.

* Hiç kimsenin kaygısı olmasın. Tazminat davaları açıyorlar. Linç teşebbüsünde bulunuyorlar. Ne yaparsanız yapın, inandığım yoldan, halkın yolundan asla ve asla dönmeyeceğim.

“DEĞİŞİM VAKTİ GELDİ”

* Faizi indirdik masallarına bakmayın. Ne faizi indirdiniz kardeşim? Gidin bankadan kredi çekin, bakın, kredi kaç lira. Bizi kandıracağını sanıyor. Bu millet artık gerçekleri görüyor. Değişim vakti geldi. Müsaade verirseniz o beyefendiyi emekli edeceğim. Kelam veriyorum.

* Onlar paraları alıyorlar, Amerika’da gökdelenler yapıyorlar kendi evlatları ismine. Amerika’da çiftlikler yapıyorlar kendi evlatları ismine. Onların tamamını alacağım. Tamamını Türkiye’ye götüreceğim. Tamamını bu ülkenin çocuklarına vereceğim.”

CENAZEYE KATILDI

CHP Genel Lideri Kemal Kılıçdaroğlu, ziyaretleri kapsamında, hayatını kaybeden Ali Kaya için İzmir Narlıdere Cemevi’nde düzenlenen cenaze merasimine katıldı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.