İstanbul’da yediemin otopark ve cazip fiyatlarına artırım

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) Ulaşım Uyum Merkezi’nin haziran ayı toplantısı, Yenikapı’daki Dr. Mimar Kadir Topbaş Şov ve Sanat Merkezi’nde ve İBB Genel Sekreteri Can Akın Çağlar başkanlığında bugün yapıldı. Toplantıda, yediemin otoparklarına çekilen araçların günlük otopark ve cazip fiyatlarına, 28 Ocak 2022 tarihli UKOME kararıyla yapılan yüzde 33 ile yüzde 67 ortasındaki artırımın akabinde tekrar artırım yapılması kararlaştırıldı.

UKOME toplantısında, İstanbul Vilayet Emniyet Müdürlüğü, otopark kira masrafı, fatura, işçi ve bilhassa yakıt masraflarının artması nedeniyle masrafların arttığını belirterek yüzde 28 ila yüzde 42,9 ek artırım talebinde bulundu. Emniyet Müdürlüğü’nün talebi oybirliğiyle kabul edildi.

ANKA’nın haberine nazaran bu durumda, park yasağı halinde 175 TL olan çekme fiyatı 250 TL’ye, özel taşıma halinde 5 km’ye kadar çekme fiyatı 190 TL’den 250 TL’ye, 9,50 TL’lik km fiyatı de 12 TL’ye çıkarıldı.

Yediemin otoparklarında motorlu bisiklet günlük fiyatı 5 TL’den 6,50 TL’ye, motosikletler için 10 TL olan fiyat 13 TL’ye, arabalar için 23 TL olan fiyat 30 TL’ye, kamyonet, minibüs, arazi taşıtı için 25 TL olan fiyat 32 TL’ye, kamyon, otobüs, TIR, iş makinesi için 40 TL olan fiyat 52 TL’ye, iş makineleri, römorklar için 60 TL olan fiyat 78 TL’ye çıkarıldı. (HABER MERKEZİ)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.