İlhan Palut: Alana birinci maçta uygun bir sonuç almak için çıkacağız

Konyaspor’da teknik yönetici İlhan Palut, alana birinci maçta âlâ bir sonuç almak için çıkacaklarını söyledi.

İlhan Palut, Koyuncu Küme Kayacık Tesisleri’nde idman öncesi yaptığı açıklamada, kadronun kamplar, hazırlık maçları ve hafta içi idmanlarla Bate Borisov maçına hazır olduklarını söyledi.

UEFA Avrupa Konferans Ligi’ni çok önemsediklerini anlatan Palut, “Her kulvar kıymetli. Kümelere katılmak istiyoruz. Bu, uzun bir süreç üzere duruyor, 3 rakibi elemek gerekiyor. Yarın da bunlardan birincisiyle oynayacağız. Maça kendi alanımızda üzere görünse de BateBATE Borisov mesken sahipliğinde çıkacağız. Rakibin tahlilini yaptık. Son derece organize kadroyla oynayacağız. Oyun istikrarı olan bir rakibimiz var. Her kadronun olduğu üzere onların da zaafları var. Alana birinci maçta âlâ bir sonuç almak için çıkacağız. Oğulcan’ın sakatlığı dışında eksiğimiz yok.” diye konuştu.

Palut, kadronun gücünden ve isteğinden mutluyum olduğuna dikkati çekerek, “Takımımız çok konsantre bir halde çalıştı. Bunu göreceğimiz yer de yarın saha lakin Başakşehir ile yaptığımız hazırlık maçına nazaran daha âlâ bir oyun oynayacağımızı düşünüyorum. Başımda birinci 11 muhakkak. Gönül istiyor ki birinci maçta rahat sonuç alalım fakat olayı dakika dakika yaşayacağız.” dedi.

 “Topa sahip olmaya çalışan bir Konyaspor izleteceğiz”

Karşılaşmaya hazır bir 11 ile çıkmayı planladıklarını söz eden Palut, şunları kaydetti:

“Atak tertipleri, şut çalışmaları üzere hazırlıklarımızı yaptık. Yarın oyuncularımızdan bu çeşitliliği bekliyoruz. Bu denemeleri yapan bir Konyaspor görebiliriz. Kendi liginde dominant bir kadro ve oyun ezberleri var, bundan vazgeçmiyorlar lakin bizim de bir oyun kurgumuz var. Genel manada topa sahip olmaya çalışan bir Konyaspor izleteceğiz. Konya’da oynanacak olmasının kağıt üzerinde avantajı var fakat alanda bunu sonuca dönüştüreceğiz.”

Palut, kendisinin birinci Avrupa maçı olmasından ötürü heyecanlı olduğunu, lakin bunun panik düzeyinde olmadığını kelamlarına ekledi.

“Buradan kolay çıkılmayacağını göstereceğiz”

Yeşil beyazlı grubun kalecisi İbrahim Sehic ise UEFA Avrupa Konferans Ligi’nde gayret edecekleri için keyifli olduklarını söyledi.

Yarın oynanacak maça ait Sehic, “Rakibi çok güzel tanımıyoruz ancak gerekli tahliller yaptık, kalemizi genel kapatıp goller bulmayı hedefliyoruz. Mutlaka galip gelmek istiyoruz. İkinci maçta ise taraftarımızın da avantajını kullanıp istediğimiz sonucu elde etmek istiyoruz.” dedi.

Sehic, bu vakit kadar yaptıkları hazırlıkların yalnızca Avrupa için olmadığına işaret ederek, “Lig için de motive oluyoruz. Yeni katılan arkadaşlarımız var, yarın ki maça odaklandık. Şu ana kadar güzel hazırlandık. Yeni oyuncular da çok yetenekli. Fizikî olarak kısa müddette hazır olacaklar. Yarın oynayacağımız ekip fizikî olarak hazır. Geçen yıl konutumuzda kolay yenilmeyen bir kadro olduğumuzu ve buradan kolay çıkılmayacağını göstereceğiz.” tabirlerini kullandı.

Antrenman

Palut ve yardımcı antrenörler idaresinde gerçekleştirilen idman ise koşu ve ısınma hareketleriyle başladı.

Daha sonra topla yapılan ısınma hareketleriyle devam eden antrenman, atak çalışmasının akabinde oynanan çift kale maçla tamamlandı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.