Hollywood’da binlerce yazar grevde: ‘The Last of Us’ hazırlıkları ertelendi

HBO’nun ‘The Last of Us’ dizisi, Writers Guild of America’nın (Amerikan Yazarlar Birliği) 2 Mayıs itibariyle başlattığı grevden etkilendi.

İkinci sezon onayını, ilk sezon yayınlanmaya başladıktan kısa süre sonra alan dizide bu hafta başına kadar yeni sezon için hazırlıklar yapılıyor ve ekibe yeni katılacak oyuncuların seçmeleri sürüyordu. Ancak Variety’nin aktardığına göre, grev nedeniyle ikinci sezon hazırlıkları askıya alındı.

Beyazperde’nin aktardığına göre, ikinci sezon senaryosunun henüz yazılmadığı ancak oyuncularla, sezonun uyarlanacağı ‘The Last of Us Part II’ oyunundan alınan sahneler üstünde çalışmaya başlandığı da belirtildi.

Dizinin çekimlerinin 2024 başında Vancouver’da başlaması planlandı. Ancak senaristlerin grev süresi uzarsa sarkmalar yaşanabilir. Dizinin ortak yaratıcısı Craig Mazin, son günlerde Amerika Yazarlar Birliği üyeleriyle birlikte grev hattında görüldü. Mazin bu nedenle projede, oyuncu kadrosunda bulunmak dahil olmak üzere, herhangi bir iş yapmıyor.

“The Last of Us” ilk sezonuyla bölüm başına ortalama yaklaşık 30 milyon çapraz platform izleyicisine sahipti. Yeni sezonda Pedro Pascal ve Bella Ramsey, Joel ve Ellie olarak geri dönecek.

NE OLMUŞTU

Hollywood stüdyolarıyla ücretle ilgili aylardır süren görüşmelerin anlaşmayla varamamasının ardından Amerikan Yazarlar Birliği (Writers Guild of America/WGA) yazarları, 2 Mayıs Salı günü maaş artışı talebiyle greve başladı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir