Hillary Clinton’dan yıllar sonra gelen Putin itirafı

Eski ABD Dışişleri Bakanı ve First Lady’si Hillary Clinton 2016’daki başkanlık seçimlerini Donald Trump’a karşı kaybetmişti. Seçim sonrası ABD’de Rusya’nın Trump lehine çalışma yaptığı, Clinton’u karalamak için kampanya yürüttüğü argüman edildi. Bu sav ABD’de4 soruşturma konusu oldu, davalar açıldı, uzun müddet siyasi kriz olarak ülke gündeminde yerini korudu.

ABD’nin eski Dışişleri Bakanı Clinton ise yıllar sonra Rusya Devlet Lideri Vladimir Putin’le ilgili çarpıcı açıklamalarda bulundu. Rus önderi cinsiyetçilikle suçlayan Clinton, bayan olduğu için kendisine karşı şahsî bir kinle davrandığını argüman etti.

“2010’DA TANIŞTIĞIMIZDA PUTİN BANA HAKARET ETTİ”

Financial Times gazetesinin haberine nazaran; Clinton, Rusya Devlet Lideri Vladimir Putin ile 2010 yılında bir ortaya geldiği görüşmeyi anlattı. Clinton, resmi bir iş için Putin ile tanıştığında kendisine ‘hakaret ettiğini’ söylerken, “Bana karşı çok cinsiyetçiydi” dedi.

Clinton, Putin’in birebirde farklı biri olduğunu belirtirken “Özel olarak faydalı görüşmelerde bulunduk. Daha sonra basını davet ettiğimizde ise yanımda ben varken bile ABD için aşağılayıcı bir şeyler söylerdi” dedi.

PUTİN İLE HER GÖRÜŞTÜĞÜMDE ‘MANSPREADİNG’İ HİSSEDİYORDUM

Clinton “New York’ta metrolarda erkeklerin yayılarak oturmasından ortaya çıkan ve daha sonra sözlüğe giren ‘manspreading’ denilen bir söz var. Putin ile her görüştüğümde tam olarak bunu hissediyordum” diye konuştu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.