Haziran’da Büyük Kârlar İçin Kripto Balinaları Ne Alıyor?

Kripto piyasası yıl başından bu yana sürdürdüğü yeşil aylık mum serisini Mayıs ayında sona erdirdi. İlk 12 gündeki %9’luk düşüş, negatif kapanışın sinyalini vermişti. Daha sonra devreye giren balinalar, yüklü satın alımlar eşliğinde %3’lük bir toparlanmaya yardımcı oldu. Balinalar şimdi Haziran ayında büyük karlar için bu coin’lerin izini sürmeye devam ediyor.

Kripto balinaları en fazla bu coin’leri topluyor

Altcoin piyasasındaki olumlu performans, Mayıs ayının ikinci yarısında kripto piyasasının yeniden canlanmasında kritik rol oynadı. Spesifik olarak, on-chain veriler, SingularityNET (AGIX), The Graph (GRT) ve Quant (QNT) gibi altcoin’lerin balinaların dikkatini çektiğini ortaya koyuyor.

Quant (QNT) fiyatı, ilk 26 günde %14 düşüşle Mayıs ayına zorlu bir başlangıç ​​yaptı. Bununla birlikte, balina birikimindeki ani bir artış, son dakika rallisini teşvik etmiş gibi görünüyor. Spesifik olarak, 10.000-100.000 QNT tutan balina sınıfı, fiyat kurtarma misyonuna öncülük ediyor gibi görünüyor. Aşağıda görüldüğü gibi balinalar, 23- Mayıs arasında yaklaşık 46.4 milyon dolar değerinde 400.000 QNT daha satın aldılar.

Oldukça dikkat çekici bir şekilde, yukarıdaki Santiment grafiği, Quant fiyatının balinaların alıma başlamasından sadece üç gün sonra, 26 Mayıs civarında nasıl yükselmeye başladığını gösteriyor.

Dolayısıyla, bu eğilim devam ederse Quant (QNT) yatırımcıları, devam eden fiyat artışının Haziran ayında uzun süreli bir boğa rallisine dönüşmesini bekleyebilirler.

AGIX balinaları yapay zeka trendini sürdürüyor

Kripto balinaları bir kez daha AI dalgasına atlıyor. Ocak 2023’teki AI patlamasından sonra, birçok token için hype azaldı. Bununla birlikte, SingularityNET (AGIX), AI rallisinin ikinci dalgasına liderlik ediyor.

Kripto balinaları, Nisan ayı sonlarında AGIX almaya başladı. On-chain veriler, Mayıs ayı başlarında kısa bir kâr elde etme döneminden sonra yeniden satın almaya başladıklarını gösteriyor. 16-31 Mayıs arasında, bir milyondan 10 milyona kadar AGIX tutan balinalar önemli birikim yaptı. Aşağıdaki grafik, bu dönemde bakiyelerine nasıl 24 milyon AGIX daha eklediklerini gösteriyor.

0,30 dolarlık mevcut piyasa fiyatıyla, yeni eklenen altcoin’ler yaklaşık 7,2 milyon dolar değerinde. Bu balina sınıfı, toplam AGIX dolaşım arzının %68’ine sahip. Bu pay, satın almaya devam etmeleri halinde neredeyse tek başlarına başka bir AGIX fiyat rallisini tetikleyebileceklerini gösteriyor.

Kripto balinaları hala Graph (GRT)’ı gözlüyor

Graph (GRT), Mayıs ayının son haftasında en çok kazananlardan biri olarak çıktı. Bu ivme özellikle yapay zeka coin sektöründe yer almasından kaynaklandı. Şaşırtıcı olmayan bir şekilde, GRT hala stratejik balina yatırımcılarının da ilgisini çekiyor.

23-31 Mayıs arasında, 10 milyon ila bir milyar GRT tutan balinalar, cüzdanlarına 70 milyon GRT token eklediler. Şu anki piyasa değeri ile kripto balinalarının yaptığı yeni yatırım yaklaşık 9.3 milyon dolar değerinde.

Son haftalarda AI coin’eri etrafındaki hype göz önüne alındığında, balinaların eğilimi Haziran sürdürmesi beklenmekte. Kriptokoin.com olarak aktardığımız üzere, Coinbase’in araştırma başkanı David Duong, yeni raporunda bu alandaki fırsatlardan bahsetti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx