Giovanni Guidetti: ‘Ankara’da güçlü bir takımız’

A Ulusal Ekip Başentrenörü Giovanni Guidetti, Tayland karşısında 3-1 kazanılan maçın akabinde yaptığı açıklamada, birinci seti kaybetmelerinin olağan olduğunu belirterek, “Evimizde oynuyoruz. Pazar gününe kadar oynamak istiyoruz. Birinci sette baskıyı üstümüzden atıp olağan oyunumuza döndük.” değerlendirmesinde bulundu.

Yarı final çabası verecekleri İtalya’nın çok güçlü bir grup olduğuna ve her turnuvada şampiyonluğu hedeflediğine dikkati çeken İtalyan antrenör, “Yarı final maçı güç olacak. Güçlü bir gruba karşı oynayacağız. İtalya her tertibin favori ekiplerden ancak biz Ankara’da güçlü bir kadroyuz.” diye konuştu.

Milli oyuncular Eda Fazilet Dündar ve Simge Şebnem Aköz de yarı finale çıkmanın memnunluğunu yaşadıklarını ve finale kadar yürümek istediklerini lisana getirdi.

Milli kadro liberosu Simge Şebnem Aköz de çok keyifli olduklarını kaydederek “Tayland, Avrupa voleyboluna aksi bir grup. Birinci maçta karşılaşmak istemezdim. Birinci maçı kazanmak değerli. Ekip oyunumuzu devam ettirdik, direncimiz kırılmadı ve kazandık. Umut ediyorum ki Ankara’da, bu tertibin sonunda istediğimiz sonuca ulaşacağız.” değerlendirmesinde bulundu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.