Eren Erdem’den Halk TV açıklaması: Cumhuriyet Halk Partisi’nin kurumsal kararları kişiselleştirilmemelidir

CHP Genel Başkan Yardımcısı Eren Erdem, CHP’nin Halk TV ile anlaşmasını feshetmesinin ardından Twitter hesabından açıklama yayımlayarak ‘sansür’ uygulamadıklarını bildirdi. Erdem, “Eren Erdem sözleşmeyi feshetti” açıklaması yapan Halk TV’ye “Cumhuriyet Halk Partisinin kurumsal kararları kişiselleştirilmemelidir.” yanıtını verdi. 

 Erdem, Twitter hesabından şu ifadeleri kullandı:

“Bu sabahtan itibaren Halk TV’de başlayan yayınlar doğrultusunda açıklama yapmak zorunlu hale gelmiştir.
Halk TV ile kurumsal ilişkimiz sonlanmıştır. Cumhuriyet Halk Partisinin kurumsal kararları kişiselleştirilmemelidir. Halk TV’nin kj bölümüne “Eren Erdem sözleşmeyi feshetti” şeklinde ifadeler koyulması makul bir yaklaşım değildir.
Kurucu Parti olarak kurumsal kimliğimiz, merkez ve yerel temsilcilerimizi kapsar.
Elbette Halk TV, program yapmak maksadıyla “her TV kanalı” kadar Belediyelerimizden yer tahsis talebinde bulunabilir. Bu tahsisleri gerçekleştirmekte bir beis yoktur. Ancak, kurumsal olarak ilgili programlara katılmak yahut katılmamak tercihimiz, medya tutum belgemiz doğrultusunda tümüyle partimizin inisiyatifindedir.
Partimizin yayınladığı genelge açıktır. Bu genelgede hiçbir koşulda Halk TV kanalının iddialarının aksine, “SANSÜR uygulama ifadesi” yoktur.
Ajanslar, yayın organları ve benzer kuruluşlar ile reklam anlaşmaları yapmayı tercih etme yahut etmeme hakkımız saklıdır. Elbette ne sansür getiririz, ne yasaklarız. İletişim çerçevemiz budur.
Bu bağlamda; almış olduğumuz “tüm reklam ve canlı yayın hizmeti alımı anlaşmalarımızı sonlandırma” kararına oluşan tepkiden kaynaklı olduğunu düşündüğüm, gerçekle bağdaşmaz haberler doğru değildir. Halk TV’de çalışan basın emekçisi arkadaşlarımız kararımızın hedefi değildir.
Türkiye’de bu kadar yakıcı gündem varken bu tartışmanın odağı haline gelmeyi uygun bulmuyor, halkımızın ihtiyaç ve beklentileri doğrultusunda çalışmaya devam ediyoruz.”

TIKLAYIN | CHP, Halk TV ile ilişkisini sonlandırdığını duyurdu

TIKLAYIN | Halk TV: ‘Görkemli Hatıralar’ Eren Erdem’in talimatıyla engellenmeye çalışıldı

TIKLAYIN | Halk TV’den Eren Erdem’e: Bu anlaşmanın miktarını açıklasın

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx