Erdoğan’ın programının neden iptal edildiği muhakkak oldu: ‘Sayın Cumhurbaşkanımızın sıhhati her şeyden önemli’

AKP’li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın, dün saat 14.00’te Bursa’da bir miting düzenlemesi ve “Guhem Uzay Havacılık Merkezi’nde Bursa Özel Bölüm Yatırımları Toplu Açılışı”, “Ekonomiye Kıymet Katanlar Ödül Töreni”, “Gökdere Meydanı’nda Bursa Kamu Yatırımları Toplu Açılış Töreni”ne katılması planlanıyordu.

 

Ancak AKP Bursa Vilayet Lideri Davut Gürkan tarafından toplumsal medyadan yapılan açıklamada, kentte düzenlenecek mitingin ve açılışların ‘ileri’ bir tarihe ertelendiği duyuruldu. Açıklamada “Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın teşrifleriyle gerçekleştirilecek Bursa Mitingi, Özel ve Kamu Kurumlarımızın açılış merasimleri Cumhurbaşkanımızın tensipleriyle ileri bir tarihe ertelenmiştir” denildi.

“CUMHURBAŞKANIMIZIN SIHHATİ HER ŞEYDEN KIYMETLİ…”

İptal haberinin akabinde mevzuya ait açıklama ise AKP Bursa Milletvekili Refik Özen’den geldi. Bursa’daki lokal televizyon kanallarından AS TV’nin yayınına telefonla bağlanan İhtimam, Erdoğan’ın “soğuk algınlığı” nedeniyle programlara katılamadığını söyledi. Özen’in kelamları şöyle:

“Bugün gelen haberle soğuk algınlığı nedeniyle sayın Cumhurbaşkanımızın ziyaretinin ileri bir tarihe ertelenmesi kelam konusu oldu. Tabi sayın Cumhurbaşkanımızın sıhhati her şeyden değerli. Bu manada en kısa müddette sıhhatine kavuşacağını ümit ediyorum.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.