Elon Musk “Satın Aldım” Dedi: Bu 2 Altcoin Fırladı!

Tesla milyarderi Elon Musk, Twitter’da mücadele eden Premier Lig kulübünü satın aldığını iddia ederek Manchester United’ın hayranlarını kısa süreliğine heyecanlandırdı. Ancak ardından, yazının “uzun süredir devam eden bir şakanın” parçası olduğunu söyledi. Musk’ın tweet’inin etkisi, Manchester City fan tokenının ve Manchester United’ın arma sponsoru olan Tezos (XTZ)’un değeri artış yaşadı.

Elon Musk, şaşırtıcı tweet attı

Yeni teknik direktör Eric ten Hag ve forvet Cristiano Ronaldo’nun gitmesine izin verilip verilmemesi konusundaki görüşlerini netleştirmedi. Musk, takım hakkında tweet attı. Bir spor takımı satın alacaksa “bunun” Manchester United  olacağını söyledi. Musk, “Çocukken favori takımımdı,” dedi.  Deplasmanda Brentford’a 4-0’lık küçük düşürücü bir yenilginin ardından takımın ligin dibine kök salmasıyla birlikte, açık sözlü girişimcinin tweet’i, hayranlara umut verdi.

Musk’ın şaka amaçlı tweetler atma geçmişi var ve daha sonra spor takımlarını satın almadığını söyleyerek gönderiye açıklık getirdi. Yani Musk, şaka yaptı. Dünyanın en büyük futbol kulüplerinden biri olan United’ı satın almak, şu anki borsa değerine göre Musk’a en az 2 milyar sterline mal olacaktı. Manchester United’ın son sahadaki sıkıntıları, kulübü 2005 yılında 955,51 milyon dolar karşılığında ağır bir kaldıraçlı anlaşmayla satın alan Glazers’a karşı taraftar protestolarının artmasına neden oldu.

Glazer karşıtı hareket, geçen yıl United’ın Avrupa Süper Ligi’nden ayrılmak için başarısız bir girişimde bulunmasından sonra ivme kazandı. Ancak, milyarderin manşetten uzak açıklamalar yapma eğilimi ve piyasa düzenleyicilerine düşen faul göz önüne alındığında, Musk’ın futbol takımını satın alması, kötü bir fikir olarak görülecekti. Kriptokoin.com olarak da bildirdiğimiz üzere pek çoğu, Musk’ın anlaşma Temmuz ayında iptal olmadan önce 44 milyar dolara Twitter satın alma sözü verdiğine dikkat çekti. ve ayrıca Mars’ı kolonileştirmek ve dünyadaki doğum oranlarını artırmakla övündüğünü belirtmekte gecikmedi.

Bu altcoin’ler artış yaşadı

Forbes’a göre Manchester United’ın değeri 6,56 milyar dolar değerinde. Todd Boehly liderliğindeki bir grup, Premier Lig’deki en son satışında, Chelsea FC’yi yaptırımlı Rus oligark Roman Abramovich’ten gelecekteki yatırımlar da dahil olmak üzere 4.25 milyar euro (7.34 milyar dolar) karşılığında satın almayı kabul etti. Musk’ın tweet’inin ardından Manchester City Fan Token (CITY) 6.09 dolardan 7.01 dolara kadar yükseldi. Ardından, geri çekilme yaşadı. Futbol kulübünün formasının göğsünde yer alan logonun arkasındaki Tezos (XTZ) ise yüzde 10’a yakın bir değer artışı yaşadı. Coin, 1.80 dolardan 2.02 dolara kadar değer artışı yaşadı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.