Deniz Feneri Derneği 3 kıta ve 30 ülkede kurban bağışlarını sahiplerine ulaştıracak

Derneğin kurban tertibinde mülteci kampları, savaş, doğal afet, açlık ve yoksulluk bölgeleri ile yetimhanelere öncelik verilecek.

Bu kapsamda 3 kıta ve 30 ülkede muhtaçlık sahibi mazlum ve mağdur bölgelere ulaşılarak kardeşlik bağlarımız güçlenecek.

Çeyrek asırdır Kurban tertibi gerçekleştiren Deniz Feneri Derneği’nin bu bayram belirlemiş olduğu kurban bedeli ise Yurtdışında 1700 TL olurken yurt içi vekalet fiyatı 2800 TL olarak belirlendi.

Vekalet yoluyla kurbanlarını derneğe bağışlamak isteyen hayırseverler, kurban çalışmaları için belirlenen ülkeler ortasından dilediğinde kurbanını kestirip muhtaçlık sahiplerine ulaştıracak.

Deniz Feneri Derneği Genel Lideri Av Mehmet Cengiz yaptığı kısa açıklamada şunları söyledi Kurbanların bir kısmının Türkiye’de, bir kısmının de yurt dışında açlık, yoksulluk ve iç çatışmaların ağır olarak yaşandığı ülkelerde kesilerek gereksinim sahiplerine ulaştırılacak” dedi.

PEKİ DENİZ FENERİ DERNEĞİ NE YAPACAK?

Yüzyılın yeterlilik hareketi, 2022 yılı Kurban çalışması kapsamında Türkiye ile birlikte 30 ülke ve bölgede kurban bağışlarını sahiplerine ulaştıracak.

DENİZ FENERİ GÖNÜLLÜLERİ YOLLARA DÜŞECEK

Deniz Feneri Derneği gönüllüleri, hayırseverlerin kurbanlarını kesip muhtaçlara ulaştırmak için yollara düşecek. Kimisi saatlerce uçak seyahati yapacak, kimisi hakikat dürüst yolu bile olmayan bölgelerde güç kaideler altında muhtaçlık sahiplerine ulaşacak. Gittikleri bölgelerde derneğin gönüllüleri, her şeye karşın kendilerine emanet edilen kurbanları gereksinim sahiplerine ulaştıracak.

KARDEŞLİK HİSLERİ GÜÇLENECEK

Deniz Feneri Derneği, kurban paylarını gereksinim sahiplerine ulaştırırken toplumlar ortasında bir kardeşlik köprüsü kurmak ve insanlara umut ışığı olabilmek için bölge insanlarını sevgiyle kucaklayacak

Dernek, bağışçılarının vekalet yoluyla bağışladıkları kurbanları dünyanın dört bir yanındaki Müslümanlara ulaştırmasıyla birlikte, Müslümanlar ortasındaki kardeşlik, paylaşma ve dayanışma hislerini güçlendirmeyi hedefliyor.

İNSANİ YARDIMDA ÖNCELİKLİ BÖLGELER

Derneğin  kurban tertibinde öncelik mülteci kampları, savaş, doğal afet, kronik açlık ve yoksulluk bölgeleri ile yaşlılar, kimsesizler, dullar, yetimhaneler, ve hastanelere verilecek.

BİNLERCE YETİME BAYRAMLIK KIYAFET

Deniz Feneri, ayrıyeten Türkiye ile birlikte toplamda 30 ülkede binlerce yetime bayramlık kıyafet yardımında bulunmayı planlıyor. Tüm hayırseverler 300 TL karşılığında yetim çocuklara bir bayramlık ikram edebilir ya da dilerlerse BAYRAMLIK yazıp 5560’ye göndererek projeye 10 TL takviyede bulunabilirler.

3 KITADA KURBAN ORGANİZASYONU

Afrika’dan Balkanlara, Güneydoğu Asya’dan Ortadoğu’ya kadar üç kıtada muhtaçlık sahiplerine ve yetimlere ulaşacak olan dernek bu yıl da kurban çalışmaları için yollara düşecek.

KURBANLIKLAR NASIL KESİLİYOR?

-Kurbanlıklar Deniz Feneri görevlilerince kesim yapılacak olan ülke ve bölgelerde kurban olma özelliklerine uygun olarak satın alınır.

-Kurbanlıklar İslami yöntemlere uygun olarak kesilir.

-Kesilen kurbanlar gereksinim sahiplerine elden dağıtılır.

-Kurban bölümlerinin gerçekleştiğine dair bilgi, kısa bildiri ile vekalet sahiplerine iletilir. Ayrıyeten kurban kısmı sırasında alınan görüntü da link olarak vekalet sahibinin cep telefonuna gönderilir.

KURBANINIZI NASIL BAĞIŞLAYABİLİRSİNİZ?

Bağışlar, Deniz Feneri Derneği’nin  merkezlerine gidilerek elden, internet üzerinden online olarak ya da kurumun  0212 414 60 60 numaralı telefon numarasından ayrıntılı bilgi alınarak yapılabilecek.

Kurban bağışları www.denizfeneri.org.tr adresli internet sitesinden kredi kartı ile, bankalarda bulunan Deniz Feneri Derneği bağış hesaplarından ya da 0212 414 60 60 no’lu davet merkezi üzerinden kredi kartı ile yapılabilecek.

Kurban bölümlerinin gerçekleştiğine dair bilgi, kısa ileti ile vekalet sahiplerine iletilecek.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.