Cinayet belgesi 30 yıl sonra tekrar açılan teknoloji CEO’su tutuklandı

Teknoloji CEO’su John Kevin Woodward, 1992 yılında oda arkadaşının kız arkadaşını öldürmekle suçlandı. Hollanda’da ikamet eden ABD vatandaşı Woodward, New York’taki JFK havaalanında polis tarafından tutuklandı.

Los Angeles Times’ın haberine nazaran; Santa Clara İlçe Bölge Savcılığı, Woodward’ı, Silikon Vadisi’nde parlak bir geleceğe hazırlanan ve Adobe Systems’in cinayete kurban giden 25 yaşındaki başarılı mühendisi Laurie Houts’ı boğarak öldürmekle suçladı. 

90’lı yıllarda tıpkı evraktan iki kere yargılanan ReadyTech firmasının CEO’su Woodward, her iki davada da heyetin kendisini haklı bulmasıyla beraat etmişti.

DNA TEKNOLOJİSİ BELGEYİ YİNE AÇTIRDI

5 Eylül 1992’de Mountain View kentinde aracında meyyit olarak bulunan Laurie Houts’ın belgesi 30 yıl sonra tekrar açıldı. Mountain View Polis Departmanı daha evvel Lauire Houts’ın aracı dışında Woodward’ın parmak izini buldu fakat Woodward’ın aracın içine girdiğini kanıtlayamadı. İsimli tıp teknolojisinin ilerlemesi ile Houts’ın vefatına sebep olan ip üzerinde Woodward’ın DNA’sı bulundu. 

Mountain View polisi tarafından yayınlanan bir açıklamada, cinayet belgesinin yine açılmasıyla Houts’un ailesi, “adaletin nihayet yerine getirilebileceğinden” umutlu olduklarını söyledi.

Houts’un ailesi yaptığı açıklamada, “Sonunda adaletin Laurie için yerine getirilebileceğinden umutluyuz ve ondan asla vazgeçmeyen kolluk kuvvetlerine inanılmaz derecede minnettarız” dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.