CHP’nin 43 yıl sonra Rize’den aday çıkardığı milletvekili Tahsin Ocaklı: 15 günümüz var, Türkiye’de de kazanacağız

CHP’nin 43 yıl sonra Rize’den aday çıkardığı milletvekili Tahsin Ocaklı, Halk TV’de açıklamalarda bulundu.

“Seçim ülkemize hayırlı olsun bitmedi henüz hiçbir şey. Daha yeni başladık.  Elbette Rize’de yaşadığımız seçim sürecinde herhalde bütün arkadaşlarımızla kendimizi iyi ifade etmiş olmalıyız. Ama henüz Türkiye’de daha 15 günümüz var, 15 gün içinde anlatacağız. Rize’de kazandığımız gibi Türkiye’de de kazanacağız” diyen Ocaklı, sözlerinin devamında şunları kaydetti:

“Nasıl kazandık kısmı şu: Rizelinin neye ihtiyacı olduğunu neyden geçindiğini, çay sektörünün yerini bu sektöre dair üreticiyi nasıl koruyacağımızı, çalışanları nasıl kadrolu yaparak mutlu edeceğimiz, turizmde hayvancılıkta nasıl Rize’de atılım ve hamle yapıp ekonomiye rahatlatabileceğimizi anlattık. Biz Tayyip Bey’e çatmadık, AKP’nin politikalarıyla ilgilenmedik. Biz Rize’nin nasıl ekonomide, sosyalleşmede ayağa kalkacağını anlattık, burada kendimizi ifade edebildiğimiz için, bileşenlerimizle birlikte sokaklarda olup Rizeli’den bu yetki ve görevi aldık. Şimdi aynı heyecan ile sayın başkanımız için de 15 gün içinde aynı şeyleri yeniden yapacağımıza inanıyoruz. Çok güçlü şekilde Türkiye’yi ayağa kaldıracağımıza dair heyecanımız devam ediyor.

Biz Sayın Kılıçdaroğlu ile Erdoğan’ın fakrını anlatacağız. Kendi iktidarımızda ekonomik Türkiye’ye vereceğimiz canlılığı anlatacağız. Dolaysıyla Türkiye’de ortalığı germe, politikadan farklı metotlarla çıkar elde etme gibi anlayışlardan uzak, sadece ülkenin hakikaten ihtiyaçlarını doğru bir şekilde anlatan, bunlara ait çözümleri de anlatmak zorundayız. Böyle olduğunda halkımız bize inandığında doğru anlatıldığında halkımızın bizi tercih etmemesi için hiçbir neden yoktur. İnanıyoruz, biliyoruz.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir