Bodrum’a geldi, bakan bir daha baktı

Dış görünümü uzay mekiğini andıran dünyanın en büyük 3 tekneli yatlarından “Galaxy of Happiness”, Muğla’nın Bodrum ilçesine geldi. Yalıkavak Tilkicik Koyu’na demirleyen yata bakan bir daha baktı.

2016 yılında Letonya’da üretilen trimaran formundaki üstün yat Galaxy of Happiness, Yalıkavak’a geldi. Gümüş rengi ve tasarımı ile dikkatleri üzerine çeken yat, denizin üzerine uzay mekiği inmiş görünümü veriyor.

53 metre uzunlukta 17 metre genişlikteki yatın 3 kamarasında 6 konuk konaklayabiliyor. Dalgalı denizlerde sabit durabilmesi için özel olarak tasarlanmış 299 gros tonluk yat, 30 knot sürate ulaşabiliyor.

Dünyanın en farklı motorlu teknelerinden biri olarak isimlendirilen yat, klasik bir yatla tıpkı sürate ulaşmak için yüzde 40’a kadar daha az güç harcıyor. “Galaxy of Happiness”ın aktüel kıymetinin ise 33 milyon dolar olduğu iddia ediliyor.

Yattakilerin bol bol denize girip güneşlendikleri görülürken, bakanın bir daha baktığı uzay mekiği görünümlü yatta kimin olduğu ise merak konusu oldu. (İHA)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.