Bayramdan sonra hava nasıl olacak? Meteoroloji’den açıklama

Meteoroloji Genel Müdürlüğü aktüel hava durumu varsayımlarını yayınladı.

Meteorolojinin internet sitesinde yedi günlük ( 13-19 Temmuz) iddiaları içeren haritanın da yer aldığı hava iddia raporunda, “Hava sıcaklıklarının iç ve batı bölgelerde mevsim normallerinin altında, doğu bölgelerde mevsim normallerinin üzerinde, öteki yerlerde mevsim normalleri civarında seyredeceği iddia ediliyor” denildi.

BİRÇOK İLE YAĞIŞ UYARISI

Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nün günlük hava iddia raporuna göreyse yurdun kuzey kesitlerinin kesimli yer yer çok bulutlu; Marmara’nın doğusu, İç Anadolu’nun kuzeybatısı, Batı Karadeniz (Sinop hariç), Orta ve Doğu Karadeniz kıyıları ile Kütahya, Afyonkarahisar, Isparta, Tokat ve Ardahan etraflarının mahallî olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı, başka yerlerin az bulutlu ve açık geçeceği kestirim ediliyor.

İSTANBUL’DA YARIN YAĞIŞ VAR

İstanbul’da havanın yarın (Çarşamba) vakitle kuzey ve doğu bölümlerinin kesimli yer yer çok bulutlu, İstanbul, Yalova, Kocaeli ve Sakarya etraflarının mahallî olmak üzere sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği iddia ediliyor.

ANKARA VE ESKİŞEHİR İÇİN YAĞIŞ UYARISI

Ankara ve Eskişehir için de yarın (Çarşamba) öğlen saatlerinden sonra mahallî olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışı bekleniyor.

EGE BÖLGESİ

Ege Bölgesi’nde havanın az bulutlu ve açık, yarın (Çarşamba) vakitle iç kesitleri modüllü yer yer çok bulutlu, öğlen saatlerinde Kütahya ve Afyonkarahisar etraflarının kısa vadeli ve lokal olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği iddia ediliyor.

AKDENİZ BÖLGESİ

Akdeniz Bölgesi’nde havanın az bulutlu ve açık, iç bölümleri ile doğusu yer yer kesimli bulutlu, yarın (Çarşamba) öğlen saatlerinden sonra Isparta etraflarının mahallî olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği kestirim ediliyor.

BATI KARADENİZ

Batı Karadeniz’de modüllü, yer yer çok bulutlu, yarın (Çarşamba) Sinop dışında bölge genelinin lokal olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği iddia ediliyor.

ORTA VE DOĞU KARADENİZ

Orta ve Doğu Kradeniz Bölgesi’nde modüllü ve çok bulutlu, Orta ve Doğu Karadeniz kıyıları ile Artvin ve Tokat etraflarının aralıklı sağanak yağışlı geçeceği kestirim ediliyor.

DOĞU ANADOLU VE GÜZEYDOĞU ANADOLU

Doğu Anadolu Bölgesi’nde az bulutlu ve açık, kuzey kısımları modüllü bulutlu, Ardahan etraflarının lokal olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği iddia ediliyor.

Güneydoğu Anadolu Bölgesi’nde ise az bulutlu ve açık geçeceği kestirim ediliyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.