Apple CEO’su Tim Cook’un kullandığı kamyonet, Apple Car iddialarını yine alevlendirdi

Bloomberg’in bir haberine göre Tim Cook, geçtiğimiz günlerde Rivian’ın elektrikli kamyonetini kullanırken görüldü. Apple CEO’su, Rivian’ın kurucusu ve CEO’su RJ Scaringe’nin de katıldığı Allen & Co.’nun Sun Valley Konferansı için Idaho’daydı.

Milyarderler için yaz kampı” olarak bilinen Sun Valley Konferansı, tipik olarak medya ve finans dünyasından güçlü oyuncuları kendine çekiyor. Bloomberg’in konuyla ilgili kaynaklardan alıntı yaparak söylediğine göre Cook, akşam yemeği için tatil yerinden şehir merkezine metalik yeşil bir Rivian R1T ile gitti.

Apple’ın en azından 2015’ten beri kendi EV’sini geliştirdiği söyleniyor, ancak şirketin olası bir otomobili hakkında haberler geçtiğimiz yılın sonlarında bir kez daha ortaya çıktı. Kasım 2021’de, şirketin, otomobilin kendini sürme potansiyeline odaklanarak çabalarını yeniden arttırdığı konuşuluyor.

Elektrikli otomobil üreticisi Rivian, 2021’in sonunda üretime giren elektrikli kamyonetiyle potansiyel alıcıları etkilemişti ve kamyonet, eleştirmenlerin beğenisi toplamıştı. Bu son olay, Apple’ın kendi otomobili için Rivian ile birlikte çalışabileceği iddialarının doğmasına neden oldu. Ancak henüz bu konuda herhangi bir açıklama yapılmış değil…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.